فرنامه

به همراه داستانها، چندین بار زندگی کنید!

فرنامه

با درود

در فرهنگ کشور ما، کتاب را بهترین دوست می‌نامند. این دوستی تا به آنجا پیش می رود که امروزه در جهان، پیشرفت فرهنگی کشور و ملت‌ها را با میزان کتابخوانی آنها می‌سنجند. کتابها باعث می‌شوند تا تجارب نوینی داشته باشیم، وارد دنیای دیگری شویم و شاید مهمتر از همه، اندیشه کنیم! آنچه یک نویسنده را وا می‌دارد تا دست به قلم ببرد، تولید اندیشه است. او جهانی دیگر را به ما نشان می‌دهد، کاری می‌کند تا با شخصیت اصلی داستان، زندگی کنیم؛ انگار که چندین بار زندگی کرده‌ایم!

گرچه برای افراد کتابخوان، در دست گرفتن خودِ کتاب، بسیار لذتبخش است، اما خواندن کتابهای الکترونیک و یا گوش فرا دادن به کتابهای گویا نیز مزایای خاص خود را دارد. از جمله اینکه در این فایلهای تصویری و صوتی، کاغذ مصرف نمی‌شود و هزینه‌ی چاپ حذف می‌گردد. از طرفی کتابهای الکترونیک (PDF) را می‌توان بدون پرداخت هزینه‌های بالای چاپ رنگی، به صورت بسیار جذاب طراحی نمود و دست نویسنده و طراح در این زمینه بسیار باز است. کتابهای صوتی نیز زحمت به دست گرفتن و خواندن کتاب را کم می‌کنند! برای بسیاری از مردم که به کتابخوانی عادت نکرده‌اند، گاه حتی بیان کلمات در ذهن نیز کار سختی است. از طرفی به هنگام رانندگی، انجام امور مربوط به خانه و غیره نیز، نمی‌توان کتابی را خواند، اما می‌توان به آن گوش داد!

با کتابها، این دوستان مهربان، درکی عمیق‌تر از زندگی را حس خواهیم نمود و برای تحول در زندگی، گامهای خردمندانه‌تری برخواهیم داشت. داستانها باعث می‌شوند تا بی‌اندیشیم، دیگران را بهتر درک کنیم، و در مقابل آنها، واکنش بهتری داشته باشیم.

از شما دوستان و همراهان می‌خواهیم تا با نظرات سازنده‌ی خود، ما را در ارائه‌ی هر چه بهتر محصولات فرهنگی یاری رسانند.

همیشه کامیاب و شادکام باشید.